Rožu iela 2, Dobele, Dobeles nov., LV-3701, liepaszs@inbox.lv, Birojs: +371 29507747 Stādu placis: 27738505, 24608507    

 

Pasūtījumiem:

27738505

24608507

stadiliepas@inbox.lv

Birojs

liepaszs@inbox.lv

+371 29507747

Stādu ieziemošana

Vissneaizsargātākie stādi ziemas periodā ir kauleņkoki (plūmes, ķirši, persiki u.c.) un jaunie stādi, kurus ir nepieciešams ieziemot. Tos vajadzētu kaļķot un izveidot segu stumbram.

Iestādītos kokus pirmos gadus vēlams ieziemot (ietīt) ar gaisu caurlaidīgu materiālu. Noderēs egļu skujas, niedres, meldri, agroplēve, papīrs, avīzes vairākās kārtās, tapetes.

Tīšana pasargā no:

  • Zaķu un stirnu grauzumiem,

  • Saules apdegumiem,

  • Liela sala(dažreiz kritiska var būt dažu grādu starpība)

Ja kailsakņu stāds iegādāts vēlu rudenī, to var pierakt. Pierokot jāievēro potes vieta, smagās mālainās augsnēs tai jābūt virs zemes, lai nenosustu. Pierakumu patstāvīgam salam iestājoties vēlams nosegt ar egļu skujām vai agroplēvi. Labs sedzējs ir tam pāri uzmests sniegs. Pret pelēm jāizliek indes.

Stādu balsināšana

Šobrīd ir īstais brīdis, lai balsinātu koku stumbrus! Balsināšana ir pirmā palīdzība agrā pavasarī, kad sāk spīdēt pirmā siltā saule. Agrā pavasarī dienas un nakts temperatūras ir ļoti atšķirīgas, tādēļ, jaunajam kociņam var veidoties plaisas mizā, pēcāk plaisās var ieviesties dažādas slimības. 

Neuztraucaties, ja rudens lietū noskalojas neliels daudzums no balsināšanas līdzekļa, jo galvenais uzdevums tam ir padarīt stumbru gaišāku, lai saule to mazāk karsētu.

Veikalos un pie mums, Dobeles stādaudzētavā, ir nopērkams balsināšanas līdzeklis kokiem, ko jāsamaisa ar ūdeni (jāskatās uz iepakojuma kādas proporcijas) un ir gatavs lietošanai.

! Papildus ar kaļķošanu varat izvairīties no sūnām uz koka stumbra, kā arī kaitēkļiem balsināšanas līdzeklis nepatīk, tādēļ arī no tiem ir papildus aizsardzība.